logo copy

pokroviteljstvo3

Objava 01.09.2016.

„Danas filmska drama, sutra društvo različitih nije fama“ – pokroviteljstvo HEP d.d.

Zadovoljstvo nam je objaviti dobivanje donacije od strane Hrvatske elektroprivrede i mogućnost provođenja projektnih aktivnosti namijenjenih mladima tipične populacije srednjoškolske dobi. Cilj projekta je u sklopu jednog školskog sata učenicima prikazati projekciju filma u kojem jednu od glavnih uloga ima osoba s invaliditetom. Film je prilagođen na način da se iz cjelokupne radnje izdvoji nekoliko ključnih trenutaka u kojima postoji međusobna interakcija osobe s invaliditetom i osobe tipičnog razvoja te se kroz vođeno gledanje učenik stavi u poziciju glavnih likova. Nakon projekcije filma planirana je kratka rasprava i upitnik dojmovima učenika o filmu, prikazanim situacijama, ulozi osobe s invaliditetom u filmu te njihovom odnosu i doživljaju prema osobama s invaliditetom u sredini u kojoj žive. Budući je film danas jedan od najvećih i najsnažnijih medija u svijetu, istraživanje filmskih uspješnica, čiji glavni likovi su bila djeca s teškoćama u razvoju ili osobe s invaliditetom pokazuju kako su filmovi skupni odraz društva u kojem živimo, obrađeni i predstavljeni preko redatelja i glumaca koji tu istu priču oživljavaju svojim ulogama. Isto tako, film je izvrsni način učenja jer uključuje vizualnu i auditivnu komponentu, za razliku od samog slušanja priče…